FortyTwo (7.x-2.4) - en to uk translation catalogue (44 entries)

en: Home
uk: Головна

en: Content
uk: Вміст

en: Comments
uk: Коментарі

en: Yes
uk: Так

en: No
uk: Ні

en: Default
uk: Базово

en: Core
uk: Ядро

en: Header
uk: Верхній колонтитул

en: Footer
uk: Нижній колонтитул

en: Configuration
uk: Конфігурація

en: Navigation
uk: Навіґація

en: Add new comment
uk: Коментувати

en: Basic settings
uk: Основні налаштування

en: Adaptive
uk: Адаптивне

en: Browse
uk: Огляд

en: Show
uk: Показати

en: Clear
uk: Очистка

en: Breadcrumb settings
uk: Налаштування рядка навіґації

en: Display breadcrumb
uk: Відображати рядок навіґації

en: Breadcrumb separator
uk: Роздільник рядка навіґації

en: Search results
uk: Результати пошуку

en: Your search yielded no results
uk: За вашим пошуковим запитом нічого не знайдено

en: You are here
uk: Ви є тут

en: Hide
uk: Приховати

en: Layout settings
uk: Налаштування макету

en: Skip to main content
uk: Перейти до основного вмісту

en: Toggle display
uk: Показ елементів

en: Text only. Don’t forget to include spaces.
uk: Тільки текст. Не забудьте додати пробіли.

en: First sidebar
uk: Перша бічна панель

en: Second sidebar
uk: Друга бічна панель

en: Search form
uk: Пошукова форма

en: Logo image settings
uk: Налаштування логотипа

en: Shortcut icon settings
uk: Налаштування іконки сайту

en: Fluid
uk: Нефіксоване

en: Page top
uk: Верх сторінки

en: Page bottom
uk: Низ сторінки

en: Libraries
uk: Бібліотеки

en: No file selected
uk: Жодного файла не вибрано

en: Viewport
uk: Область перегляду

en: Apple touch icons
uk: Іконки Apple touch

en: Show window size - appears in the bottom right corner
uk: Показати розмір вікна - в нижньому правому куті

en: Metatags and HTTP headers
uk: Мета-теґи та заголовки HTTP

en: Scaling settings
uk: Налаштування масштабування

en: The directory "!directory" was not found.
uk: Каталог "!directory" не знайдено.
