Forward (7.x-2.0-beta1) - en to id translation catalogue (21 entries)

en: Title
id: Judul

en: Content
id: Konten

en: Type
id: Jenis

en: page
id: halaman

en: Content types
id: Jenis konten

en: None
id: Tiada

en: Name
id: Nama

en: Time
id: Waktu

en: Path
id: Jalur

en: link
id: tautan

en: Timestamp
id: Tanda waktu

en: User ID
id: ID Pengguna

en: Hostname
id: Nama host

en: Recent comments
id: Komentar terakhir

en: Allowed HTML tags
id: Tag HTML yang dibolehkan

en: Replacement patterns
id: Pola-pola penggantian

en: No statistics available.
id: Tidak ada statistik yang tersedia.

en: Block type
id: Tipe Block

en: Recent blog posts
id: Artikel blog terbaru

en: Who's new
id: Pengguna yang baru

en: Interface
id: Antarmuka
