Forward (7.x-2.0-beta2) - en to ar translation catalogue (30 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Content
ar: المحتوى

en: Type
ar: النوع

en: page
ar: صفحة

en: Content types
ar: أنواع المحتوى

en: None
ar: لا شيء

en: Name
ar: الاسم

en: Time
ar: الوقت

en: Path
ar: المسار

en: link
ar: رابط

en: Timestamp
ar: التوقيت الزمني

en: User ID
ar: معرف المستخدم

en: Node
ar: العقدة

en: Hostname
ar: اسم المستضيف

en: Recent comments
ar: أحدث التعليقات

en: Message Subject
ar: موضوع الرسالة

en: Allowed HTML tags
ar: وسوم إتش.تي.إم.إل المسموح بها

en: Replacement patterns
ar: نماذج الاستبدال

en: No statistics available.
ar: لا توجد إحصائيات متوفرة.

en: Link style
ar: طرز الرابط

en: From address
ar: من العنوان

en: Text only
ar: النص فقط

en: Select the visual style of the link.
ar: اختَر الطرز المرئي للرابط

en: Block type
ar: نوع الصندوق

en: Path to custom icon
ar: مسار الأيقونة المخصصة

en: Thank You Message
ar: رسالة الشكر

en: form
ar: استمارة

en: Recent blog posts
ar: أحدث التدوينات

en: Who's new
ar: المستخدمون الجدد

en: Interface
ar: الواجهة
