Forward (7.x-2.1) - en to it translation catalogue (25 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Content
it: Contenuto

en: Type
it: Tipo

en: page
it: pagina

en: Content types
it: Tipi di contenuto

en: None
it: Nessuno

en: Name
it: Nome

en: Time
it: Data e ora

en: Path
it: Percorso

en: User ID
it: ID utente

en: Node
it: Nodo

en: Hostname
it: Nome host

en: General Settings
it: Impostazioni generali

en: Recent comments
it: Commenti recenti

en: Allowed HTML tags
it: Elementi HTML consentiti

en: Replacement patterns
it: Schemi di sostituzione

en: No statistics available.
it: Statistiche non disponibili.

en: From address
it: Indirizzo mittente

en: Block type
it: Tipo di blocco

en: Widgets
it: Widget

en: Path to custom icon
it: Path dell'icona personalizzata

en: Recent blog posts
it: Articoli recenti del blog

en: Who's new
it: Nuovi utenti

en: Interface
it: Interfaccia

en: Filter format
it: Formato del filtro
