Foundation Access (7.x-6.1) - en to ar translation catalogue (34 entries)

en: Home
ar: الرئيسية

en: Pages
ar: الصفحات

en: Content
ar: المحتوى

en: More
ar: المزيد

en: Resources
ar: مصادر

en: Go to previous page
ar: الذهاب إلى الصفحة السابقة

en: Go to next page
ar: الذهاب إلى الصفحة التالية

en: Back
ar: رجوع

en: Save
ar: حفظ

en: Help
ar: المساعدة

en: Add content
ar: إضافة محتوى

en: Header
ar: الترويسة

en: Footer
ar: التذييل

en: Close
ar: إغلاق

en: Clear
ar: مسح

en: ‹ previous
ar: ‹ السابقة

en: next ›
ar: التالية ›

en: Next page
ar: الصفحة التالية

en: Go to first page
ar: الذهاب إلى الصفحة الأولى

en: Go to last page
ar: الذهاب إلى الصفحة الأخيرة

en: Go to page @number
ar: الذهاب إلى الصفحة @number

en: « first
ar: « الأولى

en: last »
ar: الأخيرة »

en: Skip to main content
ar: تجاوز إلى المحتوى الرئيسي

en: Error message
ar: رسالة الخطأ

en: start
ar: بداية

en: Warning message
ar: رسالة التحذير

en: Primary tabs
ar: التبويبات الأساسية

en: close
ar: إغلاق

en: User menu
ar: قائمة المستخدم

en: (active tab)
ar: (علامة التبويب النشطة)

en: Status message
ar: رسالة الحالة

en: Save content
ar: حفظ المحتوى

en: Highlighted
ar: مبرز
