Foundation Formatters (7.x-1.0-alpha2) - en to fr translation catalogue (13 entries)

en: - None -
fr: - Aucun(e) -

en: Date format
fr: Format de date

en: Class
fr: Classe

en: Text field
fr: Champ texte

en: Date field
fr: Champ date

en: Autoplay
fr: Lecture automatique

en: Image style
fr: Style d'image

en: Link field
fr: Champ lien

en: None (original image)
fr: Aucun (image d'origine)

en: Thumbnail image style
fr: Style d'image de la miniature

en: Small image style
fr: Style de petite image

en: Large image style
fr: Style de grande image

en: Entity Title
fr: Titre de l'entité
