Foundation Formatters (7.x-2.0-alpha1) - en to de translation catalogue (15 entries)

en: - None -
de: - Nicht festgelegt/ausgewählt -

en: Path
de: Pfad

en: format
de: Format

en: Date format
de: Datumsformat

en: Class
de: Klasse

en: Text field
de: Textfeld

en: Date field
de: Datumsfeld

en: Autoplay
de: Automatisch abspielen

en: Image style
de: Bildstil

en: Link field
de: Linkfeld

en: None (original image)
de: Keine (Originalbild)

en: Thumbnail image style
de: Bildstil des Miniaturbilds

en: Views display
de: Anzeige innerhalb der Ansicht

en: Placeholder text
de: Platzhaltertext

en: Class prefix
de: CSS-Klassen-Präfix
