Fast Permissions Administration (7.x-2.4) - en to id translation catalogue (7 entries)

en: Administration
id: Administrasi

en: Permissions
id: Izin

en: Permission
id: Kewenangan

en: Show descriptions
id: Tampilkan keterangan

en: Hide descriptions
id: Sembunyikan keterangan

en: Increase the memory limit by editing the memory_limit parameter in the file %configuration-file and then restart your web server (or contact your system administrator or hosting provider for assistance).
id: Tambah batasan memori dengan mengedit parameter memory_limit pada file %configuration-file lalu restart webserver anda (atau hubungi administrator server anda atau hosting anda untuk bantuan).

en: This permission is inherited from the authenticated user role.
id: Kewenangan ini adalah turunan dari pemeran pengguna terdaftar.
