Fast Permissions Administration (7.x-2.4) - en to ro translation catalogue (7 entries)

en: Administration
ro: Administrare

en: Permissions
ro: Permisiuni

en: Permission
ro: Permisiune

en: Show descriptions
ro: Arată descrieri

en: Hide descriptions
ro: Ascunde descrierile

en: Increase the memory limit by editing the memory_limit parameter in the file %configuration-file and then restart your web server (or contact your system administrator or hosting provider for assistance).
ro: Creşteți limita de memorie prin editarea parametrul memory_limit din fişierul %configuration-file și apoi reporniţi serverul de web (sau contactați administratorul de sistem sau furnizorul de hosting pentru asistență).

en: This permission is inherited from the authenticated user role.
ro: Această permisiune este moștenită de la rolul utilizatorului autentificat.
