Fast Permissions Administration (7.x-2.5) - en to ar translation catalogue (7 entries)

en: Administration
ar: الإدارة

en: Permissions
ar: الصلاحيات

en: Permission
ar: الصلاحية

en: Show descriptions
ar: عرض الأوصاف

en: Hide descriptions
ar: إخفاء الأوصاف

en: Increase the memory limit by editing the memory_limit parameter in the file %configuration-file and then restart your web server (or contact your system administrator or hosting provider for assistance).
ar: ارفع حد الذاكرة بتغيير قيمة المعامل memory_limit في الملف %configuration-file ثم أعد تشغيل خادمك للويب (أو اتصل بمدير نظامك أو مقدم خدمة الاستضافة للحصول على مساعدة).

en: This permission is inherited from the authenticated user role.
ar: هذه الصلاحية منبثقة من دور المستخدم المعرف.
