Fraction (7.x-1.6) - en to fa translation catalogue (15 entries)

en: Prefix
fa: پیشوند

en: Suffix
fa: پسوند

en: Separator
fa: جداکننده

en: Maximum
fa: حداکثر

en: Decimal
fa: اعشار

en: Minimum
fa: حداقل

en: Precision
fa: دقت

en: The minimum value that should be allowed in this field. Leave blank for no minimum.
fa: حداقل مقداری که در این فیلد مجاز خواهد بود. برای نداشتن حداقل خالی بگذارید.

en: The maximum value that should be allowed in this field. Leave blank for no maximum.
fa: حداکثر مقداری که در این فیلد مجاز خواهد بود. برای نداشتن حداکثر خالی بگذارید.

en: Define a string that should be prefixed to the value, like '$ ' or '&euro; '. Leave blank for none. Separate singular and plural values with a pipe ('pound|pounds').
fa: یک رشته مانند '$ ' or '&euro; ' که پسوند متن مورد نظر خواهد شد وارد نمایید. برای هیچ خالی بگذارید. مقادیر مفرد و جمع را با | از هم جدا کنید ('pound|pounds').

en: %name: the value may be no less than %min.
fa: %name: مقدار نمی‌تواند کمتر از %min باشد.

en: %name: the value may be no greater than %max.
fa: %name: مقدار نمی‌تواند بیشتر از %max باشد.

en: Define a string that should be suffixed to the value, like ' m', ' kb/s'. Leave blank for none. Separate singular and plural values with a pipe ('pound|pounds').
fa: یک رشته مانند ' m', ' kb/s'  که پیشوند متن مورد نظر خواهد شد وارد نمایید. برای هیچ خالی بگذارید. مقادیر مفرد و جمع را با | از هم جدا کنید ('pound|pounds').

en: Display prefix and suffix.
fa: نمایش پیشوند و پسوند.

en: Display with prefix and suffix.
fa: نمایش با پیشوند و پسوند.
