Fragments (7.x-1.0-beta1) - en to it translation catalogue (35 entries)

en: Title
it: Titolo

en: delete
it: elimina

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Type
it: Tipo

en: Author
it: Autore

en: Cancel
it: Annulla

en: Description
it: Descrizione

en: more
it: altro

en: Yes
it: Sì

en: Edit
it: Modifica

en: Reset
it: Ripristina

en: This action cannot be undone.
it: L'operazione non è reversibile.

en: edit
it: modifica

en: Label
it: Etichetta

en: View
it: Visualizza

en: Page
it: Pagina

en: Published
it: Pubblicato

en: Desc
it: Disc

en: Sort by
it: Ordina per

en: Created date
it: Data creazione

en: Full
it: Completo

en: ‹ previous
it: ‹ precedente

en: next ›
it: seguente ›

en: Date created
it: Data di creazione

en: Apply
it: Applica

en: « first
it: « prima

en: last »
it: ultima »

en: Offset
it: Scostamento

en: Create @name
it: Crea @name

en: @type %title has been deleted.
it: @type %title è stato eliminato.

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: Date changed
it: Data cambiata

en: Master
it: Principale
