Forms (FSE) (7.x-1.0-beta1) - en to ro translation catalogue (40 entries)

en: Forms
ro: Formulare

en: user
ro: utilizator

en: delete
ro: șterge

en: Delete
ro: Șterge

en: Operations
ro: Operațiuni

en: List
ro: Listă

en: Cancel
ro: Anulare

en: Description
ro: Descriere

en: view
ro: afișează

en: Edit
ro: Editați

en: Display settings
ro: Setări de afişare

en: This action cannot be undone.
ro: Această acţiune nu are cale de întoarcere.

en: Settings
ro: Setări

en: Name
ro: Nume

en: edit
ro: modifică

en: settings
ro: setări

en: View
ro: Afişează

en: User
ro: Utilizator

en: Submitted
ro: Trimis

en: Fields
ro: Câmpuri

en: IP Address
ro: Adresă IP

en: Created date
ro: Data creării

en: Updated date
ro: Data actualizării

en: Changed
ro: Schimbat

en: Submissions
ro: Trimiteri

en: Form
ro: Formular

en: IP address
ro: Adresă IP

en: In the form of CCYYMMDD.
ro: În forma CCYYMMDD.

en: Created year + month
ro: Anul + luna creării

en: Created year
ro: Anul creării

en: Created month
ro: Luna creării

en: Created day
ro: Ziua creării

en: Created week
ro: Săptămâna creării

en: Updated year + month
ro: An + lună actualizate

en: Updated year
ro: An actualizat

en: Updated month
ro: Luna actualizată

en: Updated day
ro: Ziua actualizată

en: Updated week
ro: Saptămâna actualizată

en: Entities
ro: Entități

en: Invalid machine-readable name. Enter a name other than %invalid.
ro: Numele lizibil mașină nu este valid. Introduceți un nume diferit de %invalid.
