Forms (FSE) (7.x-1.0-beta1) - en to hi translation catalogue (25 entries)

en: Forms
hi: फ़ार्म

en: user
hi: प्रयोक्ता

en: delete
hi: मिटाएँ

en: Delete
hi: मिटायें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: List
hi: सूची

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Description
hi: उल्लेख

en: view
hi: देखें

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Display settings
hi: प्रदर्शन सेटिंग्स

en: This action cannot be undone.
hi: इस क्रिया को अकार्य नहीं किया जा सकता है यानि फिर से पहले की अवस्था मे जाना सम्भव नहीं है।

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Name
hi: नाम

en: edit
hi: संपादन करें

en: settings
hi: सेटिंग्स

en: View
hi: देखें

en: User
hi: प्रयोक्ता

en: Submitted
hi: प्रस्तुत

en: Fields
hi: क्षेत्र

en: IP Address
hi: IP पता

en: Changed
hi: बदल गया

en: Submissions
hi: प्रस्तुतियाँ

en: IP address
hi: आईपी अड्रेस

en: (Machine name: @type)
hi: (मशीन नाम: @type)
