Forms (FSE) (7.x-1.0-beta1) - en to ru translation catalogue (58 entries)

en: Forms
ru: Формы

en: user
ru: пользователь

en: delete
ru: удалить

en: Delete
ru: Удалить

en: Operations
ru: Операции

en: List
ru: Список

en: Cancel
ru: Отмена

en: Description
ru: Описание

en: view
ru: представление

en: Edit
ru: Редактировать

en: Display settings
ru: Настройки отображения

en: This action cannot be undone.
ru: Это действие нельзя отменить.

en: Settings
ru: Настройки

en: Name
ru: Название

en: edit
ru: изменить

en: settings
ru: настройки

en: View
ru: Просмотр

en: User
ru: Пользователь

en: Submitted
ru: Отправлено

en: Fields
ru: Поля

en: IP Address
ru: IP-адрес

en: Created date
ru: Дата создания

en: Updated date
ru: Дата обновления

en: submissions
ru: Результаты заполнения

en: Changed
ru: Изменение

en: Submissions
ru: Отправления

en: Form
ru: Форма

en: modules page
ru: страница модулей

en: Submission date
ru: Время создания записи

en: Available as block
ru: Доступно как блок

en: In the form of WW (01 - 53).
ru: В виде НН (01 - 53).

en: IP address
ru: IP-адрес

en: Redirect url
ru: Url пересылки

en: Finished with an error.
ru: Завершено с ошибкой

en: In the form of CCYYMMDD.
ru: В виде CCYYMMDD.

en: Created year + month
ru: Год и месяц создания

en: In the form of YYYYMM.
ru: В виде ГГГГММ

en: Created year
ru: Год создания

en: In the form of YYYY.
ru: В виде ГГГГ

en: Created month
ru: Месяц создания

en: In the form of MM (01 - 12).
ru: В виде ММ (01-12).

en: Created day
ru: День создания

en: In the form of DD (01 - 31).
ru: В формате ДД (01 - 31).

en: Created week
ru: Неделя создания

en: Updated year + month
ru: Обновленный год + месяц

en: Updated year
ru: Год обновления

en: Updated month
ru: Месяц обновления

en: Updated day
ru: День обновления

en: Updated week
ru: Неделя обновления

en: Save form
ru: Сохранить форму

en: Entities
ru: Сущности

en: Invalid machine-readable name. Enter a name other than %invalid.
ru: Недопустимое машинное имя. Введите имя, отличное от %invalid.

en: Confirmation message
ru: Сообщение о подтверждении

en: Remote address
ru: Внешний адрес

en: The remote IP address of the user that submitted this submission.
ru: IP-адрес пользователя, отправивший данный результат.

en: (Machine name: @type)
ru: (Машинное имя: @type)

en: Submit settings
ru: Отправить установки

en: Delete form
ru: Удалить форму
