Forms (FSE) (7.x-1.0-beta1) - en to uk translation catalogue (55 entries)

en: Forms
uk: Форми

en: user
uk: користувач

en: delete
uk: видалити

en: Delete
uk: Видалити

en: Operations
uk: Операції

en: List
uk: Список

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Description
uk: Опис

en: view
uk: переглянути

en: Edit
uk: Редагувати

en: Display settings
uk: Налаштування відображення

en: This action cannot be undone.
uk: Цю дію буде неможливо відмінити.

en: Settings
uk: Налаштування

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: edit
uk: редагувати

en: settings
uk: налаштування

en: View
uk: Перегляд

en: User
uk: Користувач

en: Submitted
uk: Надіслано

en: Fields
uk: Поля

en: IP Address
uk: IP-адреса

en: Created date
uk: Дата створення

en: Updated date
uk: Дата оновлення

en: submissions
uk: результати

en: Changed
uk: Змінено

en: Submissions
uk: Надсилання

en: Form
uk: Форма

en: modules page
uk: сторінка модулів

en: Available as block
uk: Доступний як блок

en: In the form of WW (01 - 53).
uk: У форматі ТТ (01 - 53).

en: IP address
uk: IP-адреса

en: Finished with an error.
uk: Завершене з помилкою

en: In the form of CCYYMMDD.
uk: У вигляді CCYYMMDD.

en: Created year + month
uk: Рік + місяць створення

en: In the form of YYYYMM.
uk: У форматі РРРРММ.

en: Created year
uk: Рік створення

en: In the form of YYYY.
uk: У форматі РРРР.

en: Created month
uk: Місяць створення

en: In the form of MM (01 - 12).
uk: У форматі ММ(01 - 12).

en: Created day
uk: День створення

en: In the form of DD (01 - 31).
uk: У форматі ДД (01 - 31).

en: Created week
uk: Тиждень створення

en: Updated year + month
uk: Рік + місяць оновлення

en: Updated year
uk: Рік оновлення

en: Updated month
uk: Місяць оновлення

en: Updated day
uk: День оновлення

en: Updated week
uk: Тиждень оновлення

en: Entities
uk: Сутності

en: Invalid machine-readable name. Enter a name other than %invalid.
uk: Неприпустима машино-читабельна назва. Введіть назву, що відрізняється від %invalid.

en: Confirmation message
uk: Повідомлення про підтвердження

en: Remote address
uk: Віддалена адреса

en: The remote IP address of the user that submitted this submission.
uk: Віддалена IP-адреса користувача, що здійснив це надсилання.

en: (Machine name: @type)
uk: (Машинна назва: @type)

en: Submit settings
uk: Надіслати налаштування

en: No submissions available.
uk: Немає доступних надсилань.
