FullCalendar (7.x-2.0-alpha6) - en to ne translation catalogue (11 entries)

en: Taxonomy
ne: टक्सोनोमी

en: Center
ne: केन्द्र

en: Label
ne: लेबल

en: Sunday
ne: आईतवार

en: Monday
ne: सोमवार

en: Time zone
ne: समय क्षेत्र

en: Width
ne: चौडाई

en: Height
ne: उचाई

en: Month
ne: महिना

en: Day
ne: दिन

en: Today
ne: आज
