FullCalendar (7.x-2.0-beta1) - en to ro translation catalogue (44 entries)

en: Save configuration
ro: Salvați configurația

en: Taxonomy
ro: Taxonomie

en: Display settings
ro: Setări de afişare

en: Weight
ro: Greutate

en: The configuration options have been saved.
ro: Opțiunile de configurare au fost salvate.

en: Center
ro: Centru

en: Settings
ro: Setări

en: Label
ro: Etichetă

en: Sunday
ro: Duminică

en: Monday
ro: Luni

en: Node type
ro: Tip nod

en: Options
ro: Opţiuni

en: CSS class
ro: Clasă CSS

en: Module
ro: Modul

en: User role
ro: Rol utilizator

en: Time zone
ro: Fusul orar

en: Width
ro: Lățime

en: Height
ro: Înălțime

en: Month
ro: Lună

en: Week
ro: Săptămână

en: Day
ro: Zi

en: Events
ro: Evenimente

en: All day
ro: Toată ziua

en: Close
ro: Închideți

en: Save settings
ro: Salvare opţiuni

en: Today
ro: Azi

en: Date fields
ro: Câmpuri de tip dată

en: Left
ro: Stânga

en: Right
ro: Dreapta

en: Title field
ro: Câmp titlu

en: Maximum time
ro: Timp maxim

en: Bundle
ro: Pachet

en: More info
ro: Mai multe informații

en: Style settings
ro: Setări de stil

en: URL field
ro: câmp URL

en: Update event
ro: Actualizează evenimentul

en: Weight for @title
ro: Greutate pentru @title

en: Week mode
ro: Săptămânal

en: Customize fields
ro: Personalizează câmpurile

en: Use a custom title
ro: Folosește titlu personalizat

en: default color
ro: culoare implicită

en: Custom initial date
ro: Dată inițială personalizată

en: First hour
ro: Prima oră

en: Minimum time
ro: Timp minim
