FullCalendar (7.x-2.0-rc1) - en to id translation catalogue (22 entries)

en: Taxonomy
id: Taksonomi

en: Display settings
id: Pengaturan tampilan

en: Center
id: Tengah

en: Display
id: Tampilan

en: Options
id: Opsi

en: CSS class
id: Kelas CSS

en: Up to date
id: Mutakhir

en: Out of date
id: Kadaluarsa

en: Time zone
id: Zona waktu

en: Width
id: Lebar

en: Height
id: Tinggi

en: Month
id: Bulan

en: Week
id: Pekan

en: Day
id: Hari

en: Events
id: Acara

en: Close
id: Tutup

en: Today
id: Hari ini

en: Left
id: Kiri

en: Right
id: Kanan

en: Title field
id: Judul bidang

en: Bundle
id: Bundel

en: Style settings
id: Pengaturan gaya
