Fusion (7.x-2.0) - en to fa translation catalogue (33 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Content
fa: محتوا

en: Username
fa: نام کاربری

en: content
fa: محتوا

en: footer
fa: پاورقی

en: Comments
fa: دیدگاه‌ها

en: General settings
fa: تنظیمات عمومی

en: content top
fa: بالای محتوا

en: content bottom
fa: پایین محتوا

en: header
fa: سر صفحه

en: Help
fa: راهنما

en: Layout
fa: آرایش

en: Breadcrumb
fa: مسیر جاری

en: Header
fa: سربرگ

en: Footer
fa: پاورقی

en: Navigation
fa: پیمایش

en: Add new comment
fa: افزودن دیدگاه جدید

en: Search results
fa: نتایج جستجو

en: Font size
fa: اندازه فونت

en: Menus
fa: منوها

en: What additional information should be displayed on your search results page?
fa: چه اطلاعات دیگری بایستی در صفحه نتایج جستجوی شما نمایش داده شود؟

en: Display content type
fa: نمایش نوع محتوا

en: Display author name
fa: نمایش نام نویسنده

en: Display posted date
fa: نمایش تاریخ ارسال

en: Display comment count
fa: نمایش تعداد دیدگاه‌ها

en: Main menu
fa: منوی اصلی

en: Header top
fa: بالای سربرگ

en: Page top
fa: بالای صفحه

en: Page bottom
fa: پایین صفحه

en: Sidebar first
fa: نوار کناری اول

en: Submitted by !username on !datetime.
fa: فرستاده شده توسط !username در !datetime.

en: Submitted by !username on !datetime
fa: ارسال شده توسط !username در !datetime

en: Sidebar second
fa: نوار کناری دوم
