Gallery2 migrate (7.x-1.0-rc1) - en to fr translation catalogue (27 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Development
fr: Développement

en: Go
fr: Allez

en: Weight
fr: Poids

en: Depth
fr: Profondeur

en: Name
fr: Nom

en: Go to previous page
fr: Aller à la page précédente

en: Go to next page
fr: Aller à la page suivante

en: Import
fr: Importer

en: Preview
fr: Aperçu

en: Summary
fr: Résumé

en: Node type
fr: Type de nœud

en: Paths
fr: Chemins

en: Vocabulary
fr: Vocabulaire

en: Fields
fr: Champs

en: Number of rows
fr: Nombre de lignes

en: Table
fr: Tableau

en: ‹ previous
fr: ‹ précédent

en: next ›
fr: suivant ›

en: Select
fr: Sélectionner

en: Go to first page
fr: Aller à la première page

en: Go to last page
fr: Aller à la dernière page

en: Go to page @number
fr: Aller à la page @number

en: « first
fr: « premier

en: last »
fr: dernier »

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
fr: Saisissez une liste de mots séparés par des virgules pour décrire votre contenu.

en: Use the mini pager output.
fr: Utiliser le rendu de la mini-pagination.
