Gallery2 migrate (7.x-1.0-rc1) - en to it translation catalogue (27 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Development
it: Sviluppo

en: Description
it: Descrizione

en: Go
it: Vai

en: Weight
it: Peso

en: Depth
it: Profondità

en: Name
it: Nome

en: Go to previous page
it: Vai alla pagina precedente

en: Go to next page
it: Vai alla pagina successiva

en: Import
it: Importa

en: Preview
it: Anteprima

en: Summary
it: Sommario

en: Node type
it: Tipo di contenuto

en: Paths
it: Percorsi

en: Vocabulary
it: Vocabolario

en: Fields
it: Campi

en: Table
it: Tabella

en: ‹ previous
it: ‹ precedente

en: next ›
it: seguente ›

en: Select
it: Scegliere

en: Go to first page
it: Vai alla prima pagina

en: Go to last page
it: Vai all'ultima pagina

en: Go to page @number
it: Vai a pagina @number

en: « first
it: « prima

en: last »
it: ultima »

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
it: Scrivi una lista di parole (separate da virgola) per descrivere il tuo contenuto.

en: Use the mini pager output.
it: Usa il paginatore ridotto
