Gallery2 migrate (7.x-1.0) - en to fa translation catalogue (28 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Development
fa: توسعه

en: Description
fa: شرح

en: Go
fa: برو

en: Weight
fa: وزن

en: Depth
fa: عمق

en: Name
fa: نام

en: Go to previous page
fa: برو به صفحه قبلی

en: Go to next page
fa: برو به صفحه بعدی

en: Import
fa: ورود

en: Preview
fa: پیش‌نمایش

en: Summary
fa: خلاصه

en: Album
fa: آلبوم

en: Node type
fa: نوع گره

en: Paths
fa: مسیرها

en: Vocabulary
fa: واژگان

en: Fields
fa: فیلدها

en: Table
fa: جدول

en: ‹ previous
fa: ‹ قبلی

en: next ›
fa: بعدی ›

en: Select
fa: انتخاب

en: Go to first page
fa: برو به صفحه اول

en: Go to last page
fa: برو به صفحه آخر

en: Go to page @number
fa: برو به صفحه @number

en: « first
fa: « ابتدا

en: last »
fa: انتها »

en: Mini
fa: کوچک

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
fa: لیستی با کام از هم جدا شده از کلمات برای توضیح محتوای خود وارد کنید.
