GA Push (7.x-1.0-rc1) - en to hi translation catalogue (17 entries)

en: Status
hi: अवस्था

en: Delete
hi: मिटायें

en: Submit
hi: जमा करें

en: Value
hi: मान

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Action
hi: कार्रवाई

en: This action cannot be undone.
hi: इस क्रिया को अकार्य नहीं किया जा सकता है यानि फिर से पहले की अवस्था मे जाना सम्भव नहीं है।

en: Category
hi: वर्ग

en: Name
hi: नाम

en: Label
hi: लेबल

en: True
hi: सही

en: False
hi: गलत

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: Statistics
hi: आँकड़े

en: Are you sure you want to delete %title?
hi: क्या आप सममुच %title मिटाना चाहते हैं?

en: Active
hi: सक्रिय

en: Full content
hi: पूरी सामग्री
