Galleria (7.x-1.0-beta3) - en to it translation catalogue (26 entries)

en: Title
it: Titolo

en: delete
it: elimina

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Value
it: Valore

en: Cancel
it: Annulla

en: None
it: Nessuno

en: Name
it: Nome

en: edit
it: modifica

en: Advanced settings
it: Impostazioni avanzate

en: Theme
it: Tema

en: Unknown
it: Sconosciuto

en: All
it: Tutti

en: Default settings
it: Impostazioni predefinite

en: Width
it: Larghezza

en: Height
it: Altezza

en: Clear cache
it: Svuota la cache

en: Transition
it: Transizione

en: Themes
it: Temi

en: Plugins
it: Plugin

en: Autoplay
it: Partenza automatica

en: Title field
it: Titolo del campo

en: %name must be a positive integer.
it: %name deve essere un intero positivo.

en: %name must be a number.
it: %name deve essere un numero.

en: Transition speed
it: Velocita della trasizione

en: None (original image)
it: Nessuno (immagine originale)
