GatherContent (7.x-3.3) - en to hu translation catalogue (83 entries)

en: Title
hu: Cím

en: delete
hu: törlés

en: Status
hu: Állapot

en: Delete
hu: Törlés

en: Operations
hu: Műveletek

en: Content
hu: Tartalom

en: Type
hu: Típus

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Description
hu: Leírás

en: Language
hu: Nyelv

en: more
hu: tovább

en: Item Name
hu: Tétel neve

en: Project
hu: Projekt

en: Search
hu: Keresés

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: None
hu: Nincs

en: This action cannot be undone.
hu: A művelet nem vonható vissza.

en: edit
hu: szerkesztés

en: Back
hu: Vissza

en: Save
hu: Mentés

en: Update
hu: Frissítés

en: Open
hu: Nyitott

en: Menu
hu: Menü

en: Keywords
hu: Kulcsszavak

en: ID
hu: Azonosító

en: Upload
hu: Feltöltés

en: Content type
hu: Tartalomtípus

en: Created
hu: Létrehozva

en: All
hu: Mind

en: Block
hu: Blokk

en: Page
hu: Oldal

en: Never
hu: Soha

en: Published
hu: Közzétéve

en: Overridden
hu: Felülírva

en: N/A
hu: Nincs adat

en: %time ago
hu: %time óta

en: Desc
hu: Csökk

en: Close
hu: Bezár

en: Sort by
hu: Rendezés

en: Confirmation
hu: Megerősítés

en: create
hu: létrehozás

en: ‹ previous
hu: ‹ előző

en: next ›
hu: következő ›

en: Select all rows in this table
hu: A táblázat minden sorának kiválasztása

en: Deselect all rows in this table
hu: A kiválasztás megszüntetése a táblázat minden sorában

en: Authentication
hu: Azonosítás

en: Unpublished
hu: Rejtett

en: Test connection
hu: Kapcsolat tesztelése

en: Apply
hu: Alkalmaz

en: Please wait...
hu: Kis türelmet…

en: Select
hu: Kiválasztás

en: Publish
hu: Közzététel

en: Abstract
hu: Összefoglalás

en: Mapping
hu: Leképzés

en: « first
hu: « első

en: last »
hu: utolsó »

en: Offset
hu: Eltolás

en: Item name
hu: Tétel neve

en: - Select -
hu: - Választás -

en: Importing
hu: Importálás

en: No content available.
hu: Nincs elérhető tartalom.

en: Delete link
hu: Törlés hivatkozása

en: Processed @current out of @total.
hu: @current / @total feldolgozva.

en: - Choose an operation -
hu: - Művelet kiválasztása -

en: Edit link
hu: Szerkesztés hivatkozása

en: Verify
hu: Ellenőriz

en: Items per page
hu: Elemek száma oldalanként

en: - All -
hu: – Mind –

en: Status ID
hu: Állapotazonosító

en: Starting import
hu: Importálás megkezdése

en: Template ID
hu: Sablon azonosítója

en: Content type name
hu: Tartalomtípus neve

en: Node status
hu: Tartalom állapota

en: An error occurred while processing @operation with arguments : @args
hu: @operation feldolgozása közben hiba történt az argumentumokkal: @args

en: Update @title
hu: @title frissítése

en: Import Configuration
hu: Konfiguráció importálása

en: Asc
hu: Növ

en: Import configuration
hu: Konfiguráció importálása

en: %time hence
hu: %time óta

en: Master
hu: Mester

en: An unrecoverable error has occurred. You can find the error message below. It is advised to copy it to the clipboard for reference.
hu: Helyrehozhatatlan hiba történt. Későbbi hivatkozás céljából ajánlott vágólapra menteni az alább olvasható hibaüzenetet.

en: Table description
hu: Tábla leírása

en: Page 2
hu: 2. oldal
