GatherContent (7.x-3.4) - en to fa translation catalogue (68 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: delete
fa: حذف

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عملیات

en: Content
fa: محتوا

en: Type
fa: نوع

en: Cancel
fa: لغو

en: Description
fa: شرح

en: Language
fa: زبان

en: more
fa: بیشتر

en: Project
fa: پروژه

en: Search
fa: جستجو

en: Reset
fa: بازنشانی

en: None
fa: هیچ

en: This action cannot be undone.
fa: این عمل برگشت‌پذیر نیست.

en: edit
fa: ویرایش

en: Import
fa: ورود

en: Back
fa: بازگشت

en: Save
fa: ذخیره

en: Update
fa: به‌روزرسانی

en: Open
fa: باز

en: Menu
fa: منو

en: Keywords
fa: کلمات کلیدی

en: ID
fa: شناسه

en: Upload
fa: بارگذاری

en: Content type
fa: نوع محتوا

en: Created
fa: ایجاد گردید

en: All
fa: همه

en: Block
fa: بلوک

en: Page
fa: صفحه

en: Never
fa: هیچوقت

en: Published
fa: منتشر شده

en: Overridden
fa: رونویسی

en: N/A
fa: هیچ

en: %time ago
fa: %time قبل

en: Desc
fa: نزولی

en: Close
fa: بستن

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Confirmation
fa: تایید

en: ‹ previous
fa: ‹ قبلی

en: next ›
fa: بعدی ›

en: Select all rows in this table
fa: انتخاب همه سطرها در این جدول

en: Deselect all rows in this table
fa: عدم انتخاب همه سطرها در این جدول

en: Authentication
fa: بررسی هویت

en: Unpublished
fa: منتشر نشده

en: Apply
fa: تایید

en: Please wait...
fa: لطفا صبر کنید...

en: Select
fa: انتخاب

en: Publish
fa: انتشار

en: Abstract
fa: چکیده

en: Mapping
fa: نگاشت

en: « first
fa: « ابتدا

en: last »
fa: انتها »

en: Offset
fa: جابجایی

en: - Select -
fa: - انتخاب -

en: No content available.
fa: هیچ محتوایی در دسترس نیست.

en: Delete link
fa: پیوند حذف

en: - Choose an operation -
fa: - یک عملیات را انتخاب کنید -

en: Edit link
fa: پیوند ویرایش

en: Verify
fa: بررسی درستی

en: Items per page
fa: آیتم‌ها در هر صفحه

en: - All -
fa: - همه -

en: Starting import
fa: شروع ورود

en: Content type name
fa: نام نوع محتوا

en: Update @title
fa: به‌روزرسانی @title

en: Asc
fa: صعودی

en: Master
fa: مدیر
