GatherContent (7.x-3.5) - en to sv translation catalogue (71 entries)

en: Title
sv: Titel

en: delete
sv: radera

en: Delete
sv: Radera

en: Operations
sv: Funktioner

en: Content
sv: Innehåll

en: Type
sv: Typ

en: Cancel
sv: Avbryt

en: Description
sv: Beskrivning

en: Language
sv: Språk

en: more
sv: mer

en: Item Name
sv: Artikelnamn

en: Project
sv: Projekt

en: Search
sv: Sök

en: Reset
sv: Återställ

en: None
sv: Ingen

en: This action cannot be undone.
sv: Denna åtgärd kan inte ångras.

en: edit
sv: redigera

en: Import
sv: Importera

en: Back
sv: Tillbaka

en: Save
sv: Spara

en: Update
sv: Uppdatera

en: Open
sv: Öppen

en: Menu
sv: Meny

en: Keywords
sv: Nyckelord

en: Upload
sv: Ladda upp

en: Content type
sv: Innehållstyp

en: Created
sv: Skapad

en: All
sv: Alla

en: Page
sv: Sida

en: Never
sv: Aldrig

en: Published
sv: Publicerad

en: Overridden
sv: Åsidosatt

en: N/A
sv: Inte tillgänglig

en: %time ago
sv: %time sedan

en: Desc
sv: Fallande

en: Close
sv: Stäng

en: Sort by
sv: Sortera efter

en: ‹ previous
sv: ‹ föregående

en: next ›
sv: nästa ›

en: Select all rows in this table
sv: Markera alla rader i tabellen

en: Deselect all rows in this table
sv: Avmarkera alla rader i tabellen

en: Authentication
sv: Verifiering

en: Unpublished
sv: Ej publicerad

en: Apply
sv: Applicera

en: Please wait...
sv: Vänligen vänta...

en: Select
sv: Välj

en: Publish
sv: Publicera

en: Abstract
sv: Abstrakt

en: Mapping
sv: Mappning

en: « first
sv: « första

en: last »
sv: sista »

en: Offset
sv: Kompensera

en: - Select -
sv: - Välj -

en: No content available.
sv: Inget innehåll tillgängligt.

en: Delete link
sv: Radera länk

en: Processed @current out of @total.
sv: Bearbetat @current av @total.

en: - Choose an operation -
sv: - Välj en funktion -

en: Edit link
sv: Länk för redigering

en: Verify
sv: Verifiera

en: Items per page
sv: Inlägg per sida

en: - All -
sv: - Alla -

en: Starting import
sv: Påbörjar import

en: Content type name
sv: Namn för innehållstyp

en: Node status
sv: Nodstatus

en: An error occurred while processing @operation with arguments : @args
sv: Ett fel inträffade vid bearbetning av @operation med argument: @args

en: Update @title
sv: Uppdatera @title

en: Asc
sv: Stigande

en: Import configuration
sv: Konfiguration på importering

en: %time hence
sv: %time från nu

en: Master
sv: Huvud

en: Table description
sv: Beskrivning av tabell
