GatherContent (7.x-3.6) - en to ro translation catalogue (68 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: delete
ro: șterge

en: Status
ro: Stare

en: Delete
ro: Șterge

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Content
ro: Conținut

en: Type
ro: Tip

en: Cancel
ro: Anulare

en: Description
ro: Descriere

en: Language
ro: Limba

en: more
ro: mai multe

en: Project
ro: Proiect

en: Search
ro: Căutare

en: Reset
ro: Resetează

en: None
ro: Nimic

en: This action cannot be undone.
ro: Această acţiune nu are cale de întoarcere.

en: edit
ro: modifică

en: Back
ro: Înapoi

en: Save
ro: Salvare

en: Update
ro: Actualizare

en: Open
ro: Deschideți

en: Menu
ro: Meniu

en: Keywords
ro: Cuvinte cheie

en: Upload
ro: Încarcă

en: Content type
ro: Tip conținut

en: Created
ro: Creat

en: All
ro: Toate

en: Block
ro: Bloc

en: Page
ro: Pagina

en: Never
ro: Niciodată

en: Published
ro: Publicat

en: Overridden
ro: Suprascrisă

en: N/A
ro: N/D

en: %time ago
ro: %time în urmă

en: Desc
ro: Descendent

en: Close
ro: Închideți

en: Sort by
ro: Sortare după

en: create
ro: creare

en: ‹ previous
ro: ‹ anterior

en: next ›
ro: următor ›

en: Select all rows in this table
ro: Selectați toate rândurile din acest tabel

en: Deselect all rows in this table
ro: Deselectați toate rândurile din acest tabel

en: Authentication
ro: Autentificare

en: Unpublished
ro: Nepublicat

en: Apply
ro: Aplică

en: Please wait...
ro: Vă rugăm să așteptați...

en: Select
ro: Alege

en: Publish
ro: Publică

en: Mapping
ro: Mapare

en: « first
ro: « primul

en: last »
ro: ultimul »

en: Offset
ro: Decalaj

en: - Select -
ro: -Selectați-

en: No content available.
ro: Nu este conținut disponibil.

en: - Choose an operation -
ro: Alegeți operațiunea

en: Items per page
ro: Elemente pe pagină

en: - All -
ro: - Toate -

en: Starting import
ro: Start import

en: Content type name
ro: Numele tipului de conţinut

en: Node status
ro: Stare nod

en: Update @title
ro: Actualizare @title

en: Asc
ro: Ascendent

en: Import configuration
ro: Importați configurația

en: %time hence
ro: %time de aici înainte

en: Master
ro: Expert

en: An unrecoverable error has occurred. You can find the error message below. It is advised to copy it to the clipboard for reference.
ro: O eroare irecuperabilă a apărut. Puteți găsi mesajul de eroare mai jos. Se recomandă să o copiați în clipboard pentru referință.

en: Table description
ro: Descriere tabel

en: Page 2
ro: Pagina 2
