GatherContent (7.x-3.0) - en to uk translation catalogue (75 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: delete
uk: видалити

en: Status
uk: Стан

en: Delete
uk: Видалити

en: Operations
uk: Операції

en: Content
uk: Вміст

en: Type
uk: Тип

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Description
uk: Опис

en: Language
uk: Мова

en: more
uk: ще

en: Item Name
uk: Назва позиції

en: Project
uk: Проект

en: Search
uk: Пошук

en: Reset
uk: Скинути

en: None
uk: Немає

en: This action cannot be undone.
uk: Цю дію буде неможливо відмінити.

en: edit
uk: редагувати

en: Import
uk: Імпортувати

en: Back
uk: Назад

en: Save
uk: Зберегти

en: Update
uk: Оновити

en: Open
uk: Відкрито

en: Menu
uk: Меню

en: Keywords
uk: Ключові слова

en: Upload
uk: Викласти

en: Content type
uk: Тип матеріалів

en: Created
uk: Створено

en: All
uk: Все

en: Block
uk: Блок

en: Page
uk: Сторінка

en: Never
uk: Ніколи

en: N/A
uk: Н/Д

en: %time ago
uk: %time тому

en: Desc
uk: Спад

en: Close
uk: Закрити

en: Sort by
uk: Впорядкувати за

en: Confirmation
uk: Підтвердження

en: create
uk: створення

en: ‹ previous
uk: ‹ попередня

en: next ›
uk: наступна ›

en: Select all rows in this table
uk: Вибрати всі рядки в таблиці

en: Deselect all rows in this table
uk: Зняти вибір всіх рядків

en: Authentication
uk: Автентифікація

en: Test connection
uk: Перевірити з'єднання

en: Apply
uk: Застосувати

en: Select
uk: Вибір

en: Abstract
uk: Анотація

en: Mapping
uk: Відповідність

en: Import Status
uk: Стан імпортування

en: « first
uk: « перша

en: last »
uk: остання »

en: Offset
uk: Зміщення

en: Item name
uk: Назва пункту

en: - Select -
uk: - Виберіть -

en: No content available.
uk: Матеріали відсутні.

en: Delete link
uk: Посилання на видалення

en: Processed @current out of @total.
uk: Оброблене @current з @total.

en: - Choose an operation -
uk: - Оберіть операцію -

en: Edit link
uk: Посилання на редагування

en: Verify
uk: Перевірити

en: Items per page
uk: Елементів на сторінку

en: - All -
uk: - Усе -

en: Content type name
uk: Назва типу матеріалу

en: Update Status
uk: Статус оновлення

en: Select content
uk: Оберіть вміст

en: An error occurred while processing @operation with arguments : @args
uk: Помилка під час обробки @operation з аргументами: @args

en: Update @title
uk: Оновити @title

en: Asc
uk: Зрост

en: %time hence
uk: %time віднині

en: Master
uk: Головне

en: Metatag
uk: Мета-теґ

en: Table description
uk: Опис таблиці

en: Are you sure you want to delete this item?
uk: Ви дійсно бажаєте видалити цю позицію?

en: Page 2
uk: Сторінка 2
