Groups, Communities and Co (GCC) (7.x-1.0) - en to ro translation catalogue (99 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Body
ro: Conținut

en: User Login
ro: Autentificare utilizator

en: Save configuration
ro: Salvați configurația

en: Status
ro: Stare

en: Delete
ro: Șterge

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Content
ro: Conținut

en: Private
ro: Privat

en: Groups
ro: Grupuri

en: Group
ro: Grup

en: Type
ro: Tip

en: Author
ro: Autor

en: Subject
ro: Subiect

en: Subscribe
ro: Abonare

en: Unsubscribe
ro: Dezabonare

en: Description
ro: Descriere

en: Enable
ro: Activare

en: Enabled
ro: Activat

en: Administration
ro: Administrare

en: Overview
ro: Privire de ansamblu

en: Edit
ro: Editați

en: Reset
ro: Resetează

en: This action cannot be undone.
ro: Această acţiune nu are cale de întoarcere.

en: Weight
ro: Greutate

en: The configuration options have been saved.
ro: Opțiunile de configurare au fost salvate.

en: Name
ro: Nume

en: Save
ro: Salvare

en: Default
ro: Implicit

en: Views
ro: Vizualizări

en: Add
ro: Adaugă

en: Path
ro: Cale

en: Menu
ro: Meniu

en: States
ro: Stări

en: User
ro: Utilizator

en: Content type
ro: Tip conținut

en: Email
ro: email

en: Options
ro: Opţiuni

en: Created
ro: Creat

en: Node
ro: Nod

en: Active
ro: Activ

en: Add content
ro: Adăugați conținut

en: Configuration saved.
ro: Configuraţia a fost salvată.

en: Roles
ro: Roluri

en: Filter
ro: Filtru

en: Members
ro: Membri

en: here
ro: aici

en: Configuration
ro: Configurație

en: Filters
ro: Filtre

en: Close
ro: Închideți

en: Operation
ro: Operație

en: Hidden
ro: Ascuns

en: Pending
ro: În așteptare

en: menu
ro: meniu

en: published
ro: publicat

en: Edit menu
ro: Modifică meniu

en: Delete menu
ro: Şterge meniu

en: Select List
ro: Listă de selecţie

en: Blocked
ro: Blocat

en: Permissions
ro: Permisiuni

en: Themes
ro: Teme

en: not published
ro: nepublicat

en: Apply
ro: Aplică

en: Delete role
ro: Şterge rolul

en: Basic configuration
ro: Configurare de bază

en: Blocks
ro: Blocuri

en: Menus
ro: Meniuri

en: Save role
ro: Salvează rolul

en: Menu link title
ro: Titlul legăturii de meniu

en: The menu system stores system paths only, but will use the URL alias for display. %link_path has been stored as %normal_path
ro: Meniul sistem stochează doar căile (paths) sistem dar va utiliza aliasul URL-ului pentru afişare. %link_path a fost stocat ca şi %normal_path

en: The path '@link_path' is either invalid or you do not have access to it.
ro: Calea  '@link_path' este sau invalidă sau nu aveţi acces la ea.

en: There was an error saving the menu link.
ro: A survenit o eroare la salvarea legăturii meniu.

en: Menu name
ro: Numele meniului

en: Are you sure you want to delete the custom menu %title?
ro: Sigur doriţi să ştergeţi meniul specific %title?

en: Node access
ro: Acces către nod

en: edit menu
ro: editare meniu

en: The custom menu %title has been deleted.
ro: Meniul %title a fost şters.

en: Bundle
ro: Pachet

en: List links
ro: Listare legături

en: Add link
ro: Adăugare legătură

en: list links
ro: listare legături

en: Edit role
ro: Editează rol

en: Taxonomy Term
ro: Termen Taxonomie

en: add link
ro: adăugare legătură

en: There are no menu links yet. <a href="@link">Add link</a>.
ro: Nu este nicio legătură de meniu încă. <a href="@link">Adăugare legătură</a>.

en: The text to be used for this link in the menu.
ro: Textul care va fi folosit pentru această legătură din meniu

en: The path for this menu link. This can be an internal Drupal path such as %add-node or an external URL such as %drupal. Enter %front to link to the front page.
ro: Calea pentru această legătură din meniu. Poate fi o cale internă Drupal cum ar fi %add-node sau un URL extern cum este %drupal. Pentru prima pagină se introduce %front.

en: Menu links that are not enabled will not be listed in any menu.
ro: Legăturile de meniu care nu sunt active nu vor fi listate în niciun meniu.

en: Show as expanded
ro: Afișați ca extins

en: If selected and this menu link has children, the menu will always appear expanded.
ro: Dacă este selectat şi această legătură de meniu are copii, meniul va fi afişat tot timpul expandat.

en: Parent link
ro: Legătură părinte

en: The maximum depth for a link and all its children is fixed at !maxdepth. Some menu links may not be available as parents if selecting them would exceed this limit.
ro: Adâncimea maximă pentru o legătură şi copiii săi este fixată la !maxdepth. Unele legături de meniu este posibil să nu poată fi disponibile ca părinţi dacă prin selectarea lor se depăşeşte această limită.

en: Optional. In the menu, the heavier links will sink and the lighter links will be positioned nearer the top.
ro: Opţional. În meniu, legăturile mai grele se vor scufunda şi legăturile mai uşoare vor fi poziţionate mai spre vârf.

en: The menu link %title has been deleted.
ro: Legătura %title a meniului a fost ștearsă.

en: <strong>Warning:</strong> There is currently 1 menu link in %title. It will be deleted (system-defined items will be reset). | <strong>Warning:</strong> There are currently @count menu links in %title. They will be deleted (system-defined links will be reset).
ro[0]: <strong>Atenționare:</strong> În curent este 1 singură legătură de meniu în %title. Va fi șters (elementele definite de sistem vor fi resetate).
ro[1]: <strong>Atenționare:</strong> În curent sunt @count legături de meniu în %title. Vor fi șterse (legăturile definite de sistem vor fi resetate).

en: Your configuration has been saved.
ro: Configurația dumneavoastră a fost salvată.

en: Entity ID
ro: ID-ul entității

en: Shown when hovering over the menu link.
ro: Afișat la trecerea peste legătura din meniu

en: A unique name to construct the URL for the menu. It must only contain lowercase letters, numbers and hyphens.
ro: Un nume unic pentru a construi URL-ul meniului. Trebuie să conțină doar litere minuscule, numere și cratime.
