Groups, Communities and Co (GCC) (7.x-1.2) - en to he translation catalogue (104 entries)

en: Title
he: כותרת

en: Body
he: תוכן

en: User Login
he: כניסת משתמש

en: Save configuration
he: שמירת תצורה

en: Status
he: מצב

en: Delete
he: מחיקה

en: Operations
he: פעולות אפשריות

en: Content
he: תוכן

en: Private
he: פרטי

en: Groups
he: קבוצות

en: Group
he: קבוצה

en: Type
he: סוג

en: Author
he: מחבר/ת

en: Subject
he: נושא

en: Subscribe
he: הרשמה

en: Unsubscribe
he: בטל רישום

en: Description
he: תיאור

en: Public
he: ציבורי

en: Enable
he: הפעלה

en: Enabled
he: מופעל

en: Administration
he: ניהול

en: Overview
he: סקירה

en: Login
he: כניסה

en: Edit
he: עריכה

en: Reset
he: איתחול

en: This action cannot be undone.
he: לא ניתן לבטל פעולה זו.

en: Weight
he: משקל

en: The configuration options have been saved.
he: ההגדרות נשמרו.

en: Name
he: שם

en: Save
he: שמירה

en: Default
he: ברירת מחדל

en: Views
he: היבטים

en: Add
he: הוספה

en: Path
he: מיקום

en: Menu
he: תפריט

en: States
he: מצבים

en: User
he: משתמש

en: Content type
he: סוג תוכן

en: Email
he: דוא"ל

en: Options
he: אפשרויות

en: Created
he: נוצר

en: Node
he: פריט תוכן

en: Active
he: פעיל

en: Add content
he: יצירת תוכן

en: Configuration saved.
he: ההגדרות נשמרו.

en: Roles
he: תפקידים

en: Filter
he: סינון

en: Members
he: חברים

en: Configuration
he: הגדרות

en: Filters
he: מסננים

en: Close
he: סגירה

en: Operation
he: פעולה

en: Hidden
he: מוסתר

en: Membership status
he: סטטוס חברות

en: Pending
he: ממתינות

en: menu
he: תפריט

en: published
he: פורסם

en: Edit menu
he: עריכת תפריט

en: Delete menu
he: מחיקת תפריט

en: Select List
he: בחר רשימה

en: Blocked
he: חסום

en: Permissions
he: הרשאות

en: Membership
he: חברות

en: Themes
he: עיצובים

en: not published
he: לא פורסם

en: Apply
he: החל

en: Delete role
he: מחיקת תפקיד

en: Basic configuration
he: הגדרות בסיסיות

en: Blocks
he: בלוקים

en: Menus
he: תפריטים

en: Subscription
he: מנוי

en: Save role
he: שמירת תפקיד

en: Menu link title
he: כותרת קישור התפריט

en: The menu system stores system paths only, but will use the URL alias for display. %link_path has been stored as %normal_path
he: מערכת התפריטים מאחסנת רק נתיבים, אם תשתמש בכינוי כתובת ה-URL לתצוגה. %link_path אוחסן כ-%normal_path

en: The path '@link_path' is either invalid or you do not have access to it.
he: הנתיב '@link_path' אינו חוקי או שאין לך גישה אליו.

en: There was an error saving the menu link.
he: ארעה שגיאה בשמירת קישור התפריט.

en: Menu name
he: שם תפריט

en: Are you sure you want to delete the custom menu %title?
he: האמנם ברצונך למחוק את התפריט המותאם אישית %title?

en: Administrator
he: מנהל

en: Node access
he: גישה לפריט תוכן

en: edit menu
he: עריכת תפריט

en: Context
he: הקשר

en: Member
he: חבר

en: The custom menu %title has been deleted.
he: התפריט המותאם אישית %title נמחק.

en: Bundle
he: חבילה

en: List links
he: רשימת הקישורים

en: Checkbox
he: תיבת סימון

en: Add link
he: הוספת קישור

en: list links
he: הצגת קישורים

en: Edit role
he: עדכון תפקיד

en: add link
he: הוספת קישור

en: The text to be used for this link in the menu.
he: הטקסט שיוצג כקישור בתפריט.

en: The path for this menu link. This can be an internal Drupal path such as %add-node or an external URL such as %drupal. Enter %front to link to the front page.
he: המיקום אליו יוביל קישור זה. יכול להיות קישור פנימי של דרופל כמו %add-node או קישור לכתובת URL חיצונית כמו %drupal. הזינו %front לקישור לעמוד הבית.

en: Menu links that are not enabled will not be listed in any menu.
he: קישורים שאינם זמינים לא יוצגו בשום תפריט.

en: Show as expanded
he: להציג כמורחב

en: If selected and this menu link has children, the menu will always appear expanded.
he: אם סומן ולקישור זה יש ילדים, התפריט יוצג תמיד מורחב.

en: Parent link
he: קישור אב

en: The maximum depth for a link and all its children is fixed at !maxdepth. Some menu links may not be available as parents if selecting them would exceed this limit.
he: ניתן לקבוע מקסימום 9 רמות לקישור בתפריט עם כל הילדים שלו. קישורים עשויים לא להופיע כאבות אם בחירה בהם תעבור את המקסימום המותר.

en: Optional. In the menu, the heavier links will sink and the lighter links will be positioned nearer the top.
he: אופציונלי. בתפריט, הקישורים הכבדים ישקעו והקישורים הקלים ימוקמו קרוב להתחלה.

en: Are you sure you want to delete the custom menu link %item?
he: האמנם ברצונך למחוק את קישור התפריט %item

en: The menu link %title has been deleted.
he: נמחק קישור התפריט %title

en: Are you sure you want to delete the role %name ?
he: האמנם ברצונך למחוק את התפקיד %name

en: Shown when hovering over the menu link.
he: יוצג במעבר עכבר על הקישור בתפריט.

en: Add a new role
he: הוספת תפקיד חדש
