gCL (7.x-1.0-rc1) - en to ar translation catalogue (46 entries)

en: Home
ar: الرئيسية

en: Title
ar: العنوان

en: Next
ar: التالي

en: Content
ar: المحتوى

en: Description
ar: الوصف

en: more
ar: المزيد

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: Feed
ar: التلقيمة

en: Help
ar: المساعدة

en: Event
ar: الحدث

en: All
ar: الكل

en: Year
ar: السنة

en: Block
ar: الصندوق

en: Page
ar: الصفحة

en: Header
ar: الترويسة

en: Footer
ar: التذييل

en: Menu link
ar: رابط القائمة

en: Month
ar: بالشهر

en: Desc
ar: تنازلي

en: Week
ar: بالأسبوع

en: Day
ar: باليوم

en: Sort by
ar: الترتيب حسب

en: ‹ previous
ar: ‹ السابقة

en: next ›
ar: التالية ›

en: Apply
ar: تطبيق

en: « first
ar: « الأولى

en: last »
ar: الأخيرة »

en: Offset
ar: الإزاحة

en: Featured
ar: متميز

en: First sidebar
ar: العمود الجانبي اﻷول

en: - All -
ar: - الكل -

en: Requirements problem
ar: مشكلة متطلبات

en: @drupal installation complete
ar: اكتمل تركيب @drupal

en: Installed %module module.
ar: تم تثبيت الوحدة %module.

en: Database logging
ar: تسجيل قاعدة البيانات

en: Page top
ar: أعلى الصفحة

en: Page bottom
ar: أسفل الصفحة

en: Check the error messages and <a href="!url">proceed with the installation</a>.
ar: تحقق من رسائل الخطأ و <a href="!url">تابع التثبيت</a>.

en: Congratulations, you installed @drupal!
ar: هنيئا، لقد قمت بتثبيت @drupal!

en: Review the messages above before visiting <a href="@url">your new site</a>.
ar: من فضلك راجع الرسائل أعلاه قبل التوجه إلى <a href="@url">موقعك الجديد</a>.

en: <a href="@url">Visit your new site</a>.
ar: <a href="@url">زيارة موقعك الجديد</a>.

en: Highlighted
ar: مبرز

en: Aggregate and compress CSS files.
ar: تجميع وضغط ملفات CSS.

en: Aggregate JavaScript files.
ar: تجميع ملفات جافاسكريبت.

en: Asc
ar: تصاعدي

en: Master
ar: الرئيسي
