gCL (7.x-1.0-rc4) - en to it translation catalogue (50 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Next
it: Seguente

en: Content
it: Contenuto

en: Description
it: Descrizione

en: more
it: altro

en: Reset
it: Ripristina

en: Help
it: Aiuto

en: Event
it: Evento

en: All
it: Tutti

en: Year
it: Anno

en: Block
it: Blocco

en: Page
it: Pagina

en: Header
it: Intestazione

en: Footer
it: Piè di pagina

en: Welcome
it: Benvenuto

en: Menu link
it: Voce del menu

en: Month
it: Mese

en: Desc
it: Disc

en: Week
it: Settimana

en: Day
it: Giorno

en: Sort by
it: Ordina per

en: ‹ previous
it: ‹ precedente

en: next ›
it: seguente ›

en: body
it: corpo

en: Related content
it: Contenuto correlato

en: Apply
it: Applica

en: Service
it: Servizio

en: « first
it: « prima

en: last »
it: ultima »

en: Offset
it: Scostamento

en: Featured
it: In evidenza

en: First sidebar
it: Prima barra laterale

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: Requirements problem
it: Problema nei requisiti

en: @drupal installation complete
it: Installazione di @drupal completata

en: Installed %module module.
it: Il modulo %module è  stato installato.

en: Database logging
it: Registro eventi (log) su database

en: Page top
it: Inizio pagina

en: Page bottom
it: Fondo pagina

en: Check the error messages and <a href="!url">proceed with the installation</a>.
it: Controlla i messaggi di errore e <a href="!url">continua con l'installazione</a>.

en: Congratulations, you installed @drupal!
it: Congratulazioni, hai installato @drupal!

en: Review the messages above before visiting <a href="@url">your new site</a>.
it: Controlla i messaggi in alto prima di visitare  <a href="@url">il tuo nuovo sito</a>.

en: <a href="@url">Visit your new site</a>.
it: <a href="@url">Visita il nuovo sito</a>.

en: Highlighted
it: Evidenziato

en: Web Property ID
it: ID proprietà web

en: Aggregate and compress CSS files.
it: Aggrega e comprimi i file CSS.

en: Aggregate JavaScript files.
it: Aggrega i file JavaScript.

en: Master
it: Principale

en: Contextual link
it: Link contestuale
