gCL (7.x-1.4) - en to fa translation catalogue (48 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Title
fa: عنوان

en: Next
fa: بعدی

en: Content
fa: محتوا

en: Description
fa: شرح

en: more
fa: بیشتر

en: Reset
fa: بازنشانی

en: Feed
fa: خوراک

en: Help
fa: راهنما

en: Event
fa: رویداد

en: All
fa: همه

en: Year
fa: سال

en: Block
fa: بلوک

en: Page
fa: صفحه

en: Header
fa: سربرگ

en: Footer
fa: پاورقی

en: Menu link
fa: پیوند منو

en: Month
fa: ماه

en: Desc
fa: نزولی

en: Day
fa: روز

en: Views UI
fa: رابط کاربری نماها

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: ‹ previous
fa: ‹ قبلی

en: next ›
fa: بعدی ›

en: Related content
fa: محتوای مرتبط

en: Apply
fa: تایید

en: « first
fa: « ابتدا

en: last »
fa: انتها »

en: Offset
fa: جابجایی

en: Featured
fa: ویژه

en: First sidebar
fa: اولین نوار کناری

en: Items per page
fa: آیتم‌ها در هر صفحه

en: - All -
fa: - همه -

en: Requirements problem
fa: مشکل در نیازمندی‌ها

en: @drupal installation complete
fa: نصب @drupal کامل شد

en: Installed %module module.
fa: ماژول %module نصب شد.

en: Database logging
fa: گزارش‌گیری در پایگاه داده

en: Page top
fa: بالای صفحه

en: Page bottom
fa: پایین صفحه

en: Check the error messages and <a href="!url">proceed with the installation</a>.
fa: پیغام‌های خطا را بررسی کنید و <a href="!url">فرایند نصب را ادامه دهید</a>.

en: Congratulations, you installed @drupal!
fa: تبریک, شما @drupal را نصب کردید.

en: Review the messages above before visiting <a href="@url">your new site</a>.
fa: پیش از بازدید از <a href="@url">سایت جدید خود</a> پیغام‌های بالا را بررسی کنید.

en: <a href="@url">Visit your new site</a>.
fa: <a href="@url">سایت جدیدتان را ببینید</a>.

en: Highlighted
fa: موارد برجسته

en: Aggregate and compress CSS files.
fa: بهم پیوستن و فشرده‌سازی فایل‌های CSS.

en: Aggregate JavaScript files.
fa: بهم پیوستن فایل‌های JavaScript.

en: Asc
fa: صعودی

en: Master
fa: مدیر
