General Data Protection Regulation (7.x-1.0-alpha8) - en to lt translation catalogue (54 entries)

en: Title
lt: Pavadinimas

en: Body
lt: Turinys

en: Save configuration
lt: Išsaugoti konfigūraciją

en: enabled
lt: įjungta

en: delete
lt: šalinti

en: Status
lt: Būsena

en: Delete
lt: Pašalinti

en: Operations
lt: Veiksmai

en: Value
lt: Reikšmė

en: Type
lt: Tipas

en: Subject
lt: Tema

en: disabled
lt: išjungtas

en: Remove
lt: Pašalinti

en: Description
lt: Aprašymas

en: Yes
lt: Taip

en: No
lt: Ne

en: Edit
lt: Redaguoti

en: Settings
lt: Nustatymai

en: edit
lt: redaguoti

en: Field
lt: Laukelis

en: Label
lt: Etiketė

en: Save
lt: Saugoti

en: Summary
lt: Įžanga

en: View
lt: Peržiūrėti

en: Notes
lt: Pastabos

en: Picture
lt: Nuotrauka

en: User
lt: Narys

en: Include
lt: Įterpti

en: Revisions
lt: Versijos

en: Field name
lt: Laukelio pavadinimas

en: Field type
lt: Laukelio tipas

en: Fields
lt: Laukeliai

en: %time ago
lt: Prieš %time

en: Authored by
lt: Sukūrė

en: Configuration
lt: Konfigūravimas

en: Process
lt: Procesas

en: fields
lt: laukeliai

en: Created date
lt: Sukūrimo data

en: Updated date
lt: Atnaujinta data

en: published
lt: paskelbtas

en: Create new revision
lt: Sukurti naują versiją

en: Entity
lt: Esybė

en: !date by !username
lt: !date !username

en: revert
lt: sugrąžinti

en: Revision
lt: Versija

en: current revision
lt: dabartinė versija

en: not published
lt: nepaskelbtas

en: Columns
lt: Stulpeliai

en: field
lt: laukelis

en: Entity type
lt: Entity tipas

en: Bundle
lt: Paketas

en: Revision log message
lt: Versijos pakeitimo žinutė

en: Changed date
lt: Keitimo data

en: Briefly describe the changes you have made.
lt: Trumpai aprašykite ką Jūs pakeitėte.
