General Data Protection Regulation (7.x-1.0-alpha9) - en to ro translation catalogue (61 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Body
ro: Conținut

en: Save configuration
ro: Salvați configurația

en: enabled
ro: activat

en: delete
ro: șterge

en: Status
ro: Stare

en: Delete
ro: Șterge

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Value
ro: Valoare

en: Type
ro: Tip

en: Subject
ro: Subiect

en: disabled
ro: dezactivat

en: Remove
ro: Elimină

en: Description
ro: Descriere

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: Edit
ro: Editați

en: Settings
ro: Setări

en: edit
ro: modifică

en: Field
ro: Câmp

en: Label
ro: Etichetă

en: Save
ro: Salvare

en: Summary
ro: Sumar

en: View
ro: Afişează

en: Notes
ro: Note

en: Picture
ro: Imagine

en: User
ro: Utilizator

en: Revisions
ro: Revizii

en: Field name
ro: Nume câmp

en: Field type
ro: Tip câmp

en: Fields
ro: Câmpuri

en: %time ago
ro: %time în urmă

en: Authored by
ro: Autor

en: Configuration
ro: Configurație

en: Process
ro: Proces

en: Task
ro: Sarcină

en: fields
ro: câmpuri

en: Created date
ro: Data creării

en: Updated date
ro: Data actualizării

en: published
ro: publicat

en: Create new revision
ro: Creează o nouă revizie

en: Entity
ro: Entitate

en: Included
ro: Inclus

en: Getting Started
ro: Noțiuni de bază

en: !date by !username
ro: !date de !username

en: revert
ro: revenire

en: Revision
ro: Revizie

en: current revision
ro: versiunea curentă

en: missing
ro: lipsește

en: not published
ro: nepublicat

en: Columns
ro: Coloane

en: field
ro: câmp

en: Entity type
ro: Tip de entitate

en: Not defined
ro: Nedefinit

en: Bundle
ro: Pachet

en: Publishing status
ro: Statusul publicării

en: Operations links
ro: Legături de operare

en: Revision log message
ro: Mesaj din jurnalul de revizuire

en: Changed date
ro: Data modificării

en: Task type
ro: Tip de sarcină

en: Briefly describe the changes you have made.
ro: Descrieți pe scurt modificările pe care le-ați făcut.
