General Data Protection Regulation (7.x-1.0-alpha10) - en to ar translation catalogue (58 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Body
ar: المتن

en: Save configuration
ar: حفظ الإعدادات

en: enabled
ar: مُفَعَّل

en: delete
ar: حذف

en: Status
ar: الحالة

en: Delete
ar: حذف

en: Operations
ar: العمليات

en: Value
ar: القيمة

en: Type
ar: النوع

en: Subject
ar: الموضوع

en: disabled
ar: معطَّل

en: Remove
ar: إزالة

en: Description
ar: الوصف

en: Yes
ar: نعم

en: No
ar: لا

en: Edit
ar: تحرير

en: Settings
ar: الإعدادات

en: edit
ar: تحرير

en: Field
ar: حقل

en: Label
ar: التسمية

en: Save
ar: حفظ

en: Summary
ar: الملخص

en: View
ar: عرض

en: Notes
ar: ملحوظات

en: Picture
ar: الصورة

en: User
ar: مستخدم

en: Include
ar: يتضمن

en: Revisions
ar: المراجعات

en: Field name
ar: اسم الحقل

en: Field type
ar: نوع الحقل

en: Fields
ar: الحقول

en: %time ago
ar: منذ %time

en: Authored by
ar: بواسطة

en: Configuration
ar: الضبط

en: Process
ar: عملية

en: Task
ar: مهمة

en: fields
ar: حقول

en: Created date
ar: تاريخ الإنشاء

en: Updated date
ar: تاريخ التحديث

en: published
ar: منشور

en: Create new revision
ar: إنشاء نسخة جديدة

en: Entity
ar: الكيان

en: Getting Started
ar: البدء

en: !date by !username
ar: !date بواسطة !username

en: revert
ar: استرجاع

en: Revision
ar: مراجعة

en: current revision
ar: المراجعة الحالية

en: not published
ar: غير منشور

en: Columns
ar: أعمدة

en: field
ar: حقل

en: Entity type
ar: نوع الكيان

en: Not defined
ar: غير معرف

en: Bundle
ar: الحزمة

en: Publishing status
ar: حالة النشر

en: Operations links
ar: روابط العمليات

en: Revision log message
ar: رسالة سجل المراجعة

en: Changed date
ar: تاريخ التغيير
