General Data Protection Regulation (7.x-1.0-alpha6) - en to ur translation catalogue (26 entries)

en: Title
ur: عنوان

en: Body
ur: متن

en: Save configuration
ur: ترتیبات کو محفوظ کریں

en: enabled
ur: فعال

en: delete
ur: حذف کریں

en: Status
ur: حالت

en: Delete
ur: حذف کریں

en: Operations
ur: معاملات

en: Value
ur: قیمت

en: Type
ur: قِسم

en: Subject
ur: موضوع

en: disabled
ur: غیرفعال شدہ

en: Remove
ur: حذف کریں

en: Description
ur: وضاحت

en: Yes
ur: ہاں

en: No
ur: نہیں

en: Settings
ur: ترتیبات

en: edit
ur: ترمیم

en: Label
ur: عنوان

en: Save
ur: محفوظ کریں

en: View
ur: مشاہدہ کریں

en: Field name
ur: فیلڈ کا نام

en: Field type
ur: فیلڈ کی قسم

en: %time ago
ur: time% قبل

en: Entity type
ur: Entity کی قسم

en: Bundle
ur: بنڈل
