GDPR Consent (7.x-1.0) - en to pt translation catalogue (32 entries)

en: Language
pt: Idioma

en: more
pt: mais

en: Version
pt: Versão

en: Reset
pt: Redefinir

en: Display settings
pt: Opções de exibição

en: Changes
pt: Alterações

en: Preview
pt: Pré-visualizar

en: Save
pt: Salvar

en: Display setting has been saved.
pt: As configurações de exibição foram salvas.

en: User
pt: Usuário

en: User ID
pt: ID do usuário

en: New window
pt: Nova Janela

en: Desc
pt: Decrescente

en: Users
pt: Usuários

en: Defaults
pt: Padrões

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: English
pt: Inglês

en: ‹ previous
pt: ‹ anterior

en: next ›
pt: próximo ›

en: Accepted
pt: Aceitos

en: Languages
pt: Idiomas

en: Revision
pt: Revisão

en: Display style
pt: Estilo de exibição

en: Apply
pt: Aplicar

en: « first
pt: « primeiro

en: last »
pt: último »

en: Offset
pt: Deslocamento

en: Items per page
pt: Itens por página

en: - All -
pt: - Todos -

en: You have just used your one-time login link. It is no longer necessary to use this link to log in. Please change your password.
pt: Você já usou este link para acessar o site. Não é mais necessário usar este link para logar no site. Por favor, altere sua senha.

en: Latest version
pt: Versão mais recente

en: Asc
pt: Ascendente
