Geofield (7.x-2.0) - en to ro translation catalogue (31 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: None
ro: Nimic

en: Name
ro: Nume

en: Default
ro: Implicit

en: Top
ro: Sus

en: Small
ro: Mic

en: Large
ro: Mare

en: Path
ro: Cale

en: Bottom
ro: Partea de jos

en: Fields
ro: Câmpuri

en: Is less than
ro: Este mai mic decât

en: Is less than or equal to
ro: Este mai mic sau egal cu

en: Is equal to
ro: Este egal cu

en: Is greater than or equal to
ro: Este mai mare sau egal ca

en: Is greater than
ro: Este mai mare decât

en: Is not equal to
ro: Nu este egal cu

en: Scale
ro: Scalare

en: Latitude
ro: Latitudine

en: Longitude
ro: Longitudine

en: Source
ro: Sursă

en: Left
ro: Stânga

en: Right
ro: Dreapta

en: Default value
ro: Valoare implicită

en: @min and @max
ro: @min şi @max

en: Origin
ro: Origine

en: exposed
ro: expus

en: Is between
ro: Este între

en: between
ro: între

en: Is not between
ro: Nu este între

en: not between
ro: nu este între

en: Dropdown
ro: Listă verticală
