Geofield (7.x-2.3) - en to it translation catalogue (44 entries)

en: Title
it: Titolo

en: None
it: Nessuno

en: Name
it: Nome

en: Default
it: Predefinito

en: Top
it: In cima

en: Small
it: Piccolo

en: Large
it: Grande

en: Format
it: Formato

en: Path
it: Percorso

en: Bottom
it: In fondo

en: Fields
it: Campi

en: Is less than
it: È meno di

en: Is less than or equal to
it: È minore o uguale a

en: Is equal to
it: È uguale a

en: Is greater than or equal to
it: È maggiore o uguale a

en: Is greater than
it: È maggiore di

en: Is not equal to
it: Non è uguale a

en: Scale
it: Scala

en: Latitude
it: Latitudine

en: Longitude
it: Longitudine

en: Source
it: Sorgente

en: Unit
it: Unità

en: Left
it: Sinistra

en: Right
it: Destra

en: from
it: da

en: Feet
it: Piede

en: Default value
it: Valore predefinito

en: @min and @max
it: @min e @max

en: Distance
it: Distanza

en: Miles
it: Miglia

en: Kilometers
it: Chilometri

en: Origin
it: Origine

en: Decimal degrees
it: Valori decimali

en: Data Source
it: Sorgente dati

en: Meters
it: Metri

en: exposed
it: esposto

en: Is between
it: È tra

en: between
it: tra

en: Is not between
it: Non è tra

en: not between
it: non tra

en: Dropdown
it: Menu a discesa

en: Alternate Text
it: Testo alternativo

en: !label of field %name
it: !label del campo %name

en: Find using @field field
it: Cerca usando il campo Geometry
