GeSHi Filter for syntax highlighting (7.x-1.0-alpha1) - en to id translation catalogue (18 entries)

en: Title
id: Judul

en: Description
id: Deskripsi

en: Language
id: Bahasa

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Enabled
id: Aktif

en: General settings
id: Pengaturan umum

en: Default
id: Bawaan

en: All
id: Semua

en: Input format
id: Format input

en: Filter
id: Saring

en: Filters
id: Filter

en: Default language
id: Bahasa bawaan

en: Languages
id: Bahasa-bahasa

en: The primary identifier for a node.
id: Identifikasi primer untuk sebuah node.

en: The current {node_revisions}.vid version identifier.
id: Identifikasi versi {node_revisions}.vid saat ini.

en: Trimmed
id: Dipangkas

en: Examples:
id: Contoh:

en: Source code
id: Kode sumber
