GeSHi Filter for syntax highlighting (7.x-1.0-alpha2) - en to fa translation catalogue (15 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Description
fa: شرح

en: Language
fa: زبان

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: Enabled
fa: فعال

en: General settings
fa: تنظیمات عمومی

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: All
fa: همه

en: Input format
fa: قالب ورودی

en: Filter
fa: فیلتر

en: Filters
fa: فیلترها

en: Default language
fa: زبان پیش‌فرض

en: Languages
fa: زبان‌ها

en: Trimmed
fa: برش خورده

en: Source code
fa: کد منبع
