GeSHi Filter for syntax highlighting (7.x-1.0-alpha2) - en to it translation catalogue (18 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Description
it: Descrizione

en: Language
it: Lingua

en: Disabled
it: Disattivato

en: Enabled
it: Attivato

en: General settings
it: Impostazioni generali

en: Default
it: Predefinito

en: All
it: Tutti

en: Input format
it: Formato input

en: Filter
it: Filtra

en: Filters
it: Filtri

en: Do nothing
it: Non fare niente

en: Default language
it: Lingua predefinita

en: Languages
it: Lingue

en: The primary identifier for a node.
it: L'identificatore primario di un nodo.

en: Trimmed
it: Abbreviato

en: Examples:
it: Esempi:

en: Source code
it: Codice sorgente
