Gesso (7.x-1.3) - en to fr translation catalogue (48 entries)

en: Home
fr: Accueil

en: Operations
fr: Actions

en: Content
fr: Contenu

en: Comments
fr: Commentaires

en: Categories
fr: Catégories

en: File information
fr: Information sur le fichier

en: Weight
fr: Poids

en: Display
fr: Affichage

en: Utility
fr: Utilité

en: Header
fr: Entête

en: Footer
fr: Pied de page

en: URL:
fr: URL :

en: Updated:
fr: Mis à jour :

en: This field is required.
fr: Ce champ est requis.

en: Media
fr: Média

en: User login
fr: Connexion utilisateur

en: Add new comment
fr: Ajouter un commentaire

en: Show
fr: Afficher

en: ‹ previous
fr: ‹ précédent

en: next ›
fr: suivant ›

en: Request new password
fr: Demander un nouveau mot de passe

en: First
fr: Premier

en: Second
fr: Seconde

en: Caption
fr: Légende

en: Sidebar
fr: Barre latérale

en: Create new account
fr: Créer un nouveau compte

en: Unpublished
fr: Non publié

en: You are here
fr: Vous êtes ici

en: Next page
fr: Page suivante

en: Third
fr: Troisième

en: Hide
fr: Masquer

en: « first
fr: « premier

en: last »
fr: dernier »

en: Skip to main content
fr: Aller au contenu principal

en: Error message
fr: Message d'erreur

en: User account
fr: Compte utilisateur

en: Warning message
fr: Message d'avertissement

en: Main column
fr: Colonne principale

en: Page top
fr: Haut de page

en: Page bottom
fr: Bas de page

en: Theme Specific Settings
fr: Paramètres spécifiques au thème

en: (active tab)
fr: (onglet actif)

en: Status message
fr: Message d'état

en: Subscribe to @feed-title
fr: Souscrire à @feed-title

en: Previous page
fr: Page précédente

en: Responsive
fr: Adaptatif

en: Last page
fr: Dernière page

en: First page
fr: Première page
