Gesso (7.x-1.4) - en to ar translation catalogue (43 entries)

en: Home
ar: الرئيسية

en: Pages
ar: الصفحات

en: Operations
ar: عمليات

en: Content
ar: المحتوى

en: Article
ar: مقال

en: Comments
ar: التعليقات

en: Categories
ar: التصنيفات

en: File information
ar: معلومات الملف

en: Weight
ar: الوزن

en: Display
ar: العرض

en: Page
ar: الصفحة

en: Header
ar: الترويسة

en: Footer
ar: التذييل

en: URL:
ar: المسار:

en: Updated:
ar: آخر تحديث:

en: This field is required.
ar: هذا الحقل ضروري.

en: Media
ar: ميديا

en: Navigation
ar: الإبحار

en: User login
ar: دخول المستخدم

en: Add new comment
ar: إضافة تعليق جديد

en: Show
ar: عرض

en: ‹ previous
ar: ‹ السابقة

en: next ›
ar: التالية ›

en: Request new password
ar: طلب كلمة مرور جديدة

en: Second
ar: الثانية

en: Caption
ar: شرح

en: Create new account
ar: إنشاء حساب جديد

en: Unpublished
ar: غير منشور

en: You are here
ar: أنت هنا

en: Next page
ar: الصفحة التالية

en: !title !required
ar: ‏!title ‏!required

en: Hide
ar: إخفاء

en: « first
ar: « الأولى

en: last »
ar: الأخيرة »

en: Skip to main content
ar: تجاوز إلى المحتوى الرئيسي

en: Error message
ar: رسالة الخطأ

en: User account
ar: حساب المستخدم

en: Warning message
ar: رسالة التحذير

en: Page top
ar: أعلى الصفحة

en: Page bottom
ar: أسفل الصفحة

en: (active tab)
ar: (علامة التبويب النشطة)

en: Status message
ar: رسالة الحالة

en: Subscribe to @feed-title
ar: الاشتراك في @feed-title
