Gesso (7.x-1.5) - en to fa translation catalogue (42 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Pages
fa: صفحه‌ها

en: Operations
fa: عملیات

en: Content
fa: محتوا

en: Article
fa: مقاله

en: Comments
fa: دیدگاه‌ها

en: Categories
fa: دسته‌ها

en: File information
fa: اطلاعات فایل

en: Weight
fa: وزن

en: Display
fa: نمایش

en: Page
fa: صفحه

en: Header
fa: سربرگ

en: Footer
fa: پاورقی

en: URL:
fa: نشانی:

en: Updated:
fa: به‌روز شده:

en: This field is required.
fa: این فیلد اجباری است.

en: Media
fa: رسانه

en: Navigation
fa: پیمایش

en: User login
fa: ورود کاربر

en: Add new comment
fa: افزودن دیدگاه جدید

en: Show
fa: نمایش

en: ‹ previous
fa: ‹ قبلی

en: next ›
fa: بعدی ›

en: Request new password
fa: درخواست گذرواژه جدید

en: First
fa: اولین

en: Second
fa: ثانیه

en: Caption
fa: عنوان

en: Create new account
fa: ایجاد حساب جدید

en: Unpublished
fa: منتشر نشده

en: You are here
fa: شما اینجا هستید

en: Hide
fa: پنهان کن

en: « first
fa: « ابتدا

en: last »
fa: انتها »

en: Skip to main content
fa: رفتن به محتوای اصلی

en: Error message
fa: پیغام خطا

en: User account
fa: حساب کاربری

en: Warning message
fa: پیغام هشدار

en: Page top
fa: بالای صفحه

en: Page bottom
fa: پایین صفحه

en: (active tab)
fa: (لبه فعال)

en: Status message
fa: پیغام وضعیت

en: Subscribe to @feed-title
fa: اشتراک در @feed-title
