Gesso (7.x-1.5) - en to it translation catalogue (45 entries)

en: Pages
it: Pagine

en: Operations
it: Operazioni

en: Content
it: Contenuto

en: Article
it: Articolo

en: Comments
it: Commenti

en: Categories
it: Categorie

en: File information
it: Informazioni sul file

en: Weight
it: Peso

en: Display
it: Visualizzazione

en: Page
it: Pagina

en: Header
it: Intestazione

en: Footer
it: Piè di pagina

en: Updated:
it: Aggiornato:

en: This field is required.
it: Questo campo è obbligatorio.

en: Navigation
it: Navigazione

en: User login
it: Accesso utente

en: Add new comment
it: Aggiungi un commento

en: Show
it: Mostra

en: ‹ previous
it: ‹ precedente

en: next ›
it: seguente ›

en: Request new password
it: Richiedi nuova password

en: First
it: Primo

en: Second
it: Secondo

en: Caption
it: Didascalia

en: Sidebar
it: Barra laterale

en: Create new account
it: Crea nuovo profilo

en: Unpublished
it: Non pubblicato

en: You are here
it: Tu sei qui

en: Next page
it: Pagina successiva

en: Third
it: Terzo

en: Hide
it: Nascondi

en: « first
it: « prima

en: last »
it: ultima »

en: Skip to main content
it: Salta al contenuto principale

en: Error message
it: Messaggio di errore

en: User account
it: Profilo utente

en: Warning message
it: Messaggio di avvertimento

en: Page top
it: Inizio pagina

en: Page bottom
it: Fondo pagina

en: (active tab)
it: (scheda attiva)

en: Status message
it: Messaggio di stato

en: Subscribe to @feed-title
it: Iscriviti a @feed-title

en: Previous page
it: Pagina precedente

en: Last page
it: Ultima pagina

en: First page
it: Prima pagina
