Gesso (7.x-1.5) - en to tr translation catalogue (49 entries)

en: Home
tr: Ana Sayfa

en: Pages
tr: Sayfalar

en: Operations
tr: İşlemler

en: Content
tr: İçerik

en: Article
tr: Makale

en: Comments
tr: Yorumlar

en: Categories
tr: Kategoriler

en: File information
tr: Dosya bilgisi

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Main
tr: Ana

en: Display
tr: Gösterim

en: Page
tr: Sayfa

en: Header
tr: Üst bilgi

en: Footer
tr: Alt bilgi

en: items
tr: öğeler

en: Updated:
tr: Güncellendi:

en: This field is required.
tr: Bu alan zorunludur.

en: Media
tr: Medya

en: Navigation
tr: Gezinti

en: User login
tr: Kullanıcı girişi

en: Add new comment
tr: Yeni yorum ekle

en: Show
tr: Göster

en: ‹ previous
tr: ‹ önceki

en: next ›
tr: sonraki ›

en: Request new password
tr: Yeni parola iste

en: First
tr: Birinci

en: Second
tr: Saniye

en: Caption
tr: Başlık

en: Sidebar
tr: Kenar Çubuğu

en: Create new account
tr: Yeni hesap oluştur

en: Unpublished
tr: Yayında değil

en: You are here
tr: Buradasınız

en: Next page
tr: Sonraki sayfa

en: Third
tr: Üçüncü

en: Hide
tr: Gizle

en: « first
tr: « ilk

en: last »
tr: son »

en: Skip to main content
tr: Ana içeriğe atla

en: Error message
tr: Hata mesajı

en: User account
tr: Kullanıcı hesabı

en: Warning message
tr: Uyarı mesajı

en: Page top
tr: Sayfa başı

en: Page bottom
tr: Sayfanın altı

en: (active tab)
tr: (etkin sekme)

en: Status message
tr: Durum mesajı

en: Subscribe to @feed-title
tr: Abone ol: @feed-title

en: Previous page
tr: Önceki sayfa

en: Last page
tr: Son sayfa

en: First page
tr: İlk sayfa
